آغاز گشت های مشترک نوروزی در دیواندره

سیروس کاکی نماینده استاندارد در شهرستان دیواندره گفت: در راستای عید نوروز، بازرسی ها به صورت گشتهای مشترک و ویژه از سطح بازار در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، کاکی به نظارت هر چه بیشتر و دقیقتر بازرسی ها در این ایام اشاره کرد و گفت: سازمان ملی استاندارد ایران با بازرسی هایی که از سطح بازار و واحدهای تولیدی به صورت مستمر انجام میدهد همواره به فکر سلامتی شهروندان بوده و این نظارت ها در ایام نوروز بیش از پیش انجام شده است تا از هرگونه آسیبی به سلامتی شهروندان عزیز جلوگیری گردد.
وی با اشاره به اینکه هدف استاندارد حمایت از سلامتی شهروندان است افزود:  با توجه به اینکه حفظ سلامتی مردم برای استاندارد بسیار مهم است، این اداره‌کل  بازرسی ها را  با همکاری مرکز بهداشت و سازمان صنعت معدن و تجارت به صورت مشترک و مستمر انجام میدهد و در همین راستا از مراکز پخش مواد غذایی در قالب گشت مشترک، بازرسی به عمل آمد.
نماینده استاندارد در دیواندره در ادامه گفت:  در بازرسی های انجام شده مقدار زیادی مواد غذایی غیراستاندارد و تاریخ مصرف گذشته شامل سوسیس، کالباس، انواع کنسرو،ماست، بیسکویت، شامپو و .... کشف و جمع آوری شد.
کاکی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع علاوه بر توضیح نکات بهداشتی برای صاحبان اصناف، در ارتباط با علامت استاندارد و اهمیت درج این علامت روی محصول به همراه کد ده رقمی و سامانه ی پیامکی 10001517 توضیحاتی داده شد.
وی در پایان از مردم خواست جهت حفظ سلامتی و ایمنی خود، هنگام خرید محصول به ویژه مواد غذایی، حتما به تاریخ تولید و انقضاء و وجود علامت استاندارد به همراه کد ده رقمی توجه کنند.