بیش از یک تن آرد غیر مرتبط با پخت نان در دیواندره کشف و جمع آوری شد


سیروس کاکی مسئول نمایندگی استاندارد در دیواندره از کشف یک هزار و صد کیلوگرم آرد غیر استاندارد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان کردستان، سیروس کاکی گفت: در بازرسی از خبازی ها در قالب گشت مشترک توسط کارشناسان استاندارد و مرکز بهداشت در دیواندره ۷۵۰ کیلوگرم آرد غیر مرتبط با پخت معادل ۱۵ کیسه و سیصد و پنجاه کیلوگرم آرد تاریخ مصرف گذشته معادل ۷ کیسه، کشف و ضبط شد.
وی افزود: در این بازرسی ۷۵۰ کیلوگرم آرد مخصوص پخت نان لواش در سنگگ‌پزی‌ها و سیصد و پنجاه کیلوگرم آرد تاریخ مصرف گذشته در یکی از واحدهای خبازی مشاهده، توقیف و واحد‌های متخلف جهت اعمال قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شدند.
کاکی با اشاره به اینکه در استاندارد ملی ایران هشت نوع آرد شامل نول، ستاره، بربری، تافتون و لواش، سنگگ، کامل و ماکارونی و سمولینا تعریف شده است، اضافه کرد: استفاده از آرد متناسب در پخت نان در کیفیت آن تاثیر بسزایی دارد.
مسئول نمایندگی استاندارد در دیواندره یادآور شد: نتایج بازرسی از نانوایی های پخت سنگگ در دیواندره برای تناسب آرد استفاده شده با نان پخته شده این بود که در تعدادی از این نانوایی ها به جای استفاده از آرد مخصوص سنگگ از آرد لواش و تافتون استفاده می شد.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مصرف آرد غیر متناسب با نان پخته شده با شماره تلفن گویای 1517 و سامانه پیامکی 10001517 موارد تخلف را اطلاع دهند.