نصب آسانسور خود را به دست نصابان مجاز استاندارد بسپارید


عابدین حمیدی سرپرست اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی استان کردستان از شهروندان کردستانی درخواست کرد جهت پیشگیری از بروز مشکلات و حوادث ناشی از نصب آسانسور توسط نصابان غیر مجاز آسانسور موارد ذیل را در نظر گیرند:
1-         فقط اشخاص حقوقی دارای پروانه کسب معتبرصنفی که همزمان توانسته‌اند پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صمت را دریافت کرده و در سایت اداره کل استاندارد استانها نیز نامشان به عنوان نصاب مجاز درج شده، حق فروش و طراحی و نصب آسانسور و مخصوصا اخذ گواهی استاندارد در ساختمانها را دارند. اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی دفتر استان کردستان به زودی لیست اعضای مجاز خود را جهت اطلاع عموم منتشر خواهد کرد.
2-         از عموم هم استانی‌های گرامی خواهشمند است قبل از هر نوع عقد قرارداد یا پرداخت وجه و ... به نصاب آسانسور به وضعیت مجوزها و رزومه آنها دقت لازم داشته باشند.
3-         ساکنین و مالکین ساختمانها دقت داشته باشند تنها، اشخاص حقوقی دارای پروانه کسب معتبر صنفی می توانند نسبت به اخذ گواهی ایمنی و استاندارد و همکاری برای پایانکار ساختمان اقدام نمایند.
4-         چنانچه مالکین و مدیران ساختمان با اشخاص غیرمجاز (حتی اگر شرکت ثبتی و دفتر کار داشته باشند) عقد قرارداد نمایند از لحاظ قانونی برای طرفین قرارداد/توافق مشکل آفرین خواهد بود.
5-         طبق قانون (مبحث پانزدهم مقرارت ملی ساختمان) چنانچه کارفرمایان و بهره بردارن ساختمان با اشخاص غیر مجاز عقد قرارداد سرویس و نگهداری نمایند و یا کلا قراراد سرویس و نگهداری را به موقع با شرکت مجاز تمدید ننمایند، خود کارفرما در قبال هر نوع حادثه‌ای باید جوابگو باشد.